Live Football : 19 March 2017

Live football scores


 

02:29 (GMT+2)

24 May 2017

F
T
Middlesbrough
1 - 3
Manchester United
F
T
Tottenham Hotspur
2 - 1
Southampton
F
T
Manchester City
1 - 1
Liverpool
F
T
Notts County
1 - 0
Barnet
F
T
Empoli
2 - 3
SSC Napoli
F
T
Atalanta
3 - 0
Pescara
F
T
Bologna
4 - 1
ChievoVerona
F
T
Cagliari
0 - 0
Lazio
F
T
Crotone
0 - 1
Fiorentina
F
T
Sampdoria
0 - 1
Juventus
F
T
Udinese
4 - 1
Palermo
F
T
Roma
3 - 1
Sassuolo
F
T
Cesena
1 - 0
Ternana
F
T
Reggiana
0 - 0
Mantova
F
T
Sudtirol
0 - 1
AlbinoLeffe
F
T
FeralpiSalo
1 - 1
Sambenedettese
F
T
Lumezzane
1 - 1
Maceratese
F
T
Modena
0 - 1
Calcio Padova
F
T
Parma Calcio 1913
0 - 1
Alma Juventus Fano
F
T
US Ancona 1905
0 - 2
Pordenone Calcio
F
T
Teramo
6 - 0
Gubbio
F
T
Santarcangelo
2 - 0
Forli
F
T
Akragas
1 - 0
Matera
F
T
Catanzaro
1 - 1
Monopoli
F
T
Cosenza
2 - 4
Juve Stabia
F
T
Fidelis Andria
0 - 1
Siracusa Calcio
F
T
Foggia
3 - 0
Lecce
F
T
Messina
3 - 1
Taranto
F
T
Virtus Francavilla
0 - 1
Melfi
F
T
Paganese
2 - 1
Catania
F
T
Reggina
0 - 0
Vibonese
F
T
Leganes
0 - 0
Malaga
F
T
Atletico Madrid
3 - 1
Sevilla
F
T
Deportivo La Coruna
0 - 1
Celta Vigo
F
T
Sporting Gijon
3 - 1
Granada
F
T
Barcelona
4 - 2
Valencia
F
T
Levante
1 - 0
Almeria
F
T
Alcorcon
1 - 2
Valladolid
F
T
Tenerife
0 - 1
Reus
F
T
Girona
1 - 2
Cadiz
F
T
Rayo Vallecano
2 - 0
Real Oviedo
F
T
CD Lealtad
2 - 1
Burgos CF
F
T
Coruxo F.C.
1 - 3
Guijuelo
F
T
Osasuna B
2 - 1
Pontevedra
F
T
Valladolid B
1 - 0
Racing de Ferrol
F
T
Arandina CF
0 - 1
Izarra
F
T
Leonesa
0 - 0
Racing Santander
F
T
Ponferradina
0 - 2
CD Palencia Balompie
F
T
Tudelano
1 - 2
Celta Vigo B
F
T
UD Somozas
1 - 2
U. Mutilvera
F
T
CD Boiro
0 - 0
Caudal Deportivo
F
T
Athletic Bilbao B
2 - 1
Real Madrid Castilla
F
T
Barakaldo
4 - 0
Mensajero
F
T
Rayo Majadahonda
2 - 0
SD Gernika
F
T
Socuellamos
0 - 3
Real Union
F
T
Logrones
3 - 4
Albacete
F
T
Toledo
1 - 1
SD Amorebieta
F
T
Atletico Baleares
2 - 1
Lleida Esportiu
F
T
Atletico Saguntino
1 - 2
Ebro
F
T
Gava
4 - 5
Valencia B
F
T
Mallorca B
0 - 0
Badalona
F
T
Alcoyano
3 - 1
CE L'Hospitalet
F
T
Sabadell
2 - 2
Atletico Levante UD
F
T
Hercules
2 - 1
Espanyol B
F
T
UD Cornella
3 - 1
Eldense
F
T
Cordoba B
2 - 1
Linares Deportivo
F
T
Granada B
3 - 2
Real Jaen
F
T
La Roda
1 - 1
Futbol Club Jumilla
F
T
Melilla
1 - 0
Atletico Sanluqueno CF
F
T
Atletico Mancha Real
1 - 2
Recreativo Huelva
F
T
CD El Ejido 2012
1 - 1
Linense
F
T
San Fernando CD
1 - 1
Marbella FC
F
T
Cartagena
1 - 3
Real Murcia
F
T
Merida
2 - 2
Villanovense
F
T
Mainz 05
0 - 1
Schalke 04
F
T
Borussia Moenchengladbach
0 - 1
Bayern Munich
F
T
Bochum
1 - 1
Erzgebirge Aue
F
T
Dynamo Dresden
2 - 0
Sandhausen
F
T
Karlsruher SC
0 - 3
Fortuna Duesseldorf
F
T
Magdeburg
0 - 0
Wehen
F
T
Sportfreunde Lotte
0 - 0
Hallescher FC
F
T
1860 Rosenheim
2 - 1
Bayern Munich II
F
T
Eintracht Norderstedt
2 - 0
Luebeck
F
T
Lupo-Martini Wolfsburg
1 - 2
ETSV Weiche Flensburg
F
T
SV Eichede
2 - 1
VfV Hildesheim
F
T
FC Schoenberg 95
1 - 6
RasenBallsport Leipzig ll
F
T
BFC Dynamo
1 - 1
FC Oberlausitz Neugersdorf
F
T
Budissa Bautzen
0 - 4
Energie Cottbus
F
T
FSV Union Fuerstenwalde
4 - 1
Berliner AK 07
F
T
ZFC Meuselwitz
0 - 0
FSV Wacker Nordhausen
F
T
Waldhof Mannheim
2 - 1
Kickers Offenbach
F
T
Bonner SC
0 - 0
Schalke 04 II
F
T
Viktoria Koeln 1904
1 - 2
Alemannia Aachen
F
T
Caen
0 - 3
Monaco
F
T
Dijon
0 - 1
Saint-Etienne
F
T
Paris Saint Germain
2 - 1
Lyon
F
T
SC Heerenveen
1 - 2
Feyenoord
F
T
Excelsior
1 - 1
Ajax
F
T
Go Ahead Eagles
1 - 3
PEC Zwolle
F
T
AZ Alkmaar
4 - 0
ADO Den Haag
F
T
FC Volendam
1 - 1
Cambuur
F
T
Feirense
3 - 2
Chaves
F
T
Maritimo
3 - 1
Arouca
F
T
FC Porto
1 - 1
Vitoria de Setubal
F
T
Vitoria de Guimaraes
3 - 0
Rio Ave
F
T
FC Porto B
0 - 0
Vizela
F
T
Penafiel
2 - 1
Benfica B
F
T
Santa Clara
2 - 0
Braga B
F
T
Freamunde
0 - 1
Aves
F
T
Leixoes
1 - 2
Sporting CP B
F
T
Olhanense
1 - 3
Gil Vicente
F
T
Portimonense
0 - 1
Varzim
F
T
Sporting Covilha
1 - 1
AD Fafe
F
T
Academica
1 - 2
Viseu
F
T
Uniao da Madeira
2 - 1
Famalicao
F
T
Dundee FC
1 - 2
Celtic
F
T
San Marino
0 - 2
Moldova
F
T
Sarpsborg 08
3 - 1
Stabaek
F
T
Switzerland U17
3 - 1
Montenegro U17
F
T
Scotland U17
1 - 0
Serbia U17
F
T
Belgium U17
1 - 2
Belarus U17
F
T
Italy U17
1 - 2
Netherlands U17
F
T
AGF
1 - 2
OB
F
T
Broendby IF
3 - 2
Lyngby
F
T
Esbjerg fB
1 - 1
AC Horsens
F
T
FC Midtjylland
1 - 2
FC Nordsjaelland
F
T
Silkeborg
1 - 3
FC Koebenhavn
F
T
SoenderjyskE
1 - 0
Randers FC
F
T
Viborg
2 - 1
AaB
F
T
AB
1 - 2
Vejle Boldklub
F
T
Fredericia
0 - 0
HB Koege
F
T
Naestved
1 - 1
Fremad Amager
F
T
Nykoebing FC
2 - 3
Skive
F
T
B 93
2 - 1
Greve
F
T
Thisted
1 - 1
Dalum
F
T
Holbaek
4 - 1
Middelfart G og BK

Finland – Cup

F
T
IFK Mariehamn
0 - 3
HJK
F
T
Salzburg
5 - 0
Austria Wien
F
T
Lugano
0 - 2
Young Boys
F
T
Thun
2 - 2
St. Gallen
F
T
FC Vaduz
0 - 1
Lausanne
F
T
Aarau
0 - 1
Servette
F
T
Schaffhausen
3 - 2
Wohlen
F
T
PAOK Thessaloniki FC
1 - 0
Panionios
F
T
Asteras Tripolis
1 - 1
PAS Giannina
F
T
Xanthi
2 - 2
Levadiakos
F
T
Panathinaikos
1 - 0
Olympiacos
F
T
AEL Kalloni FC
0 - 1
Aris Thessaloniki FC
F
T
Acharnaikos FC
1 - 2
Chania
F
T
Agrotikos Asteras
1 - 1
Panegialios
F
T
Aiginiakos FC
1 - 0
AE Sparti
A
A
W
Kissamikos FC
3 - 0
Panthrakikos Komotini
F
T
Panelefsiniakos
0 - 0
Lamia
F
T
Panserraikos FC
1 - 1
Kallithea
F
T
Genclerbirligi
1 - 0
Rizespor
F
T
Bursaspor
1 - 3
Alanyaspor
F
T
Istanbul Basaksehir
3 - 3
Karabukspor
F
T
Antalyaspor
0 - 0
Besiktas
F
T
Gaziantep BB
1 - 1
Denizlispor
F
T
Elazigspor
4 - 2
Adana Demirspor
F
T
Sanliurfaspor
2 - 1
Sivasspor
F
T
Eskisehirspor
4 - 0
Goztepe
F
T
Newtown
2 - 2
Llandudno FC
F
T
Aris Limassol
4 - 1
Doxa Katokopia
F
T
Ethnikos Achnas
0 - 2
Nea Salamis
F
T
Ermis Aradippou
3 - 1
Karmiotissa Pano Polemidion
F
T
UN Kaerjeng 97
1 - 4
AS Jeunesse Esch
F
T
Jablonec
5 - 0
Vysocina Jihlava
F
T
Hradec Kralove
0 - 0
FC Zbrojovka Brno
F
T
Karvina
2 - 3
Viktoria Plzen
F
T
Bohemians 1905
1 - 2
Dukla Praha
F
T
Zizkov
1 - 0
FK Varnsdorf
F
T
FK MAS Taborsko
2 - 0
Sigma Olomouc
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
0 - 0
Spartak Trnava
F
T
Trencin
1 - 1
FK Senica
F
T
Krylya Sovetov Samara
0 - 0
FC Rostov
F
T
FC Krasnodar
0 - 0
FC Ufa
F
T
Terek Grozny
0 - 1
CSKA Moscow
F
T
Zenit St. Petersburg
2 - 0
Arsenal Tula
F
T
Tyumen
0 - 0
FC Tambov
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
0 - 1
Tosno
F
T
Neftekhimik
2 - 0
FC Volgar
F
T
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
SKA-Khabarovsk
C
a
n
c
Volga Nyzhny
v
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Baltika
0 - 0
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Spartak Moscow II
1 - 1
Dinamo Moscow
F
T
Fakel
2 - 0
Sibir Novosibirsk
F
T
Kuban Krasnodar
2 - 0
Mordovya
F
T
FC Rotor Volgograd
1 - 1
SKA Rostov
F
T
Spartak Vladikavkaz
1 - 2
Afips Afipsky
F
T
Angusht Nazran
0 - 0
Sochi
F
T
Chayka
0 - 0
Armavir FC
F
T
Dinamo Stavropol
0 - 2
Druzhba
F
T
Legion Dynamo
0 - 3
FC Krasnodar II
F
T
Mashuk-KMV
2 - 1
Biolog Novokubansk
F
T
Volyn
0 - 1
Zorya
F
T
Korona Kielce
3 - 0
Cracovia
F
T
Lech Poznan
0 - 0
Gornik Leczna
F
T
Lechia Gdansk
1 - 2
Legia Warszawa
F
T
NK Istra 1961
0 - 3
Dinamo Zagreb
F
T
Rijeka
3 - 2
Slaven
F
T
Cukaricki
3 - 4
FK Crvena Zvezda
F
T
Vojvodina
0 - 1
Mladost Lucani
F
T
Aluminij
3 - 0
Rudar Velenje
F
T
Olimpija Ljubljana
1 - 1
Koper
F
T
Dinamo Bucuresti
0 - 0
CS Universitatea Craiova
F
T
Gaz Metan Medias
0 - 0
Botosani
F
T
Neftochimic Burgas 1962
1 - 3
Cherno More Varna
F
T
Levski Sofia
2 - 0
Botev Plovdiv

Belarus – Cup

F
T
Slutsk
2 - 0
Torpedo Zhodino
F
T
BATE Borisov
2 - 1
Minsk FC
F
T
Hapoel Beer Sheva
4 - 0
Maccabi Haifa
F
T
Hapoel Raanana
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
Saturday, 18 March 2017
F
T
Tigre
0 - 1
Gimnasia LP
F
T
Independiente
0 - 0
San Martin San Juan
Sunday, 19 March 2017
F
T
Huracan
2 - 0
Defensa y Justicia
F
T
Belgrano
2 - 0
Racing Club
F
T
Sarmiento
2 - 1
Temperley
F
T
Godoy Cruz
2 - 0
San Lorenzo
F
T
Estudiantes
1 - 0
Patronato de Parana
F
T
Olimpo
1 - 0
Banfield
F
T
Boca Juniors
1 - 2
Talleres
F
T
Flandria
1 - 0
Villa Dalmine
F
T
Los Andes
1 - 0
Sportivo Estudiantes
F
T
Boca Unidos
0 - 3
Guillermo Brown
F
T
Gimnasia Jujuy
2 - 0
Crucero del Norte
F
T
Central Cordoba de Santiago
2 - 0
All Boys
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
5 - 1
Douglas Haig
F
T
CA Fenix
1 - 1
Club Atletico Platense
F
T
Juventud Antoniana
0 - 1
Gimnasia y Tiro
F
T
Union Villa Krause
1 - 0
CA Chaco For Ever
F
T
Sarmiento de Resistencia
1 - 0
Altos Hornos Zapla
F
T
CA Alvarado
0 - 0
Deportivo Madryn
F
T
Union de Sunchales
1 - 0
Sportivo Las Parejas
F
T
Guarani Antonio Franco
4 - 4
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Saturday, 18 March 2017
F
T
Audax Sao Paulo
0 - 1
Sao Bento
F
T
Ponte Preta
1 - 2
Novorizontino
Sunday, 19 March 2017
F
T
Ferroviaria
1 - 0
Corinthians
F
T
Santos FC
1 - 2
Palmeiras
Saturday, 18 March 2017
F
T
Colo Colo
0 - 0
Huachipato
Sunday, 19 March 2017
F
T
Cobresal
1 - 2
Universidad Catolica
F
T
Universidad de Chile
2 - 1
Union Espanola
Saturday, 18 March 2017
F
T
Atletico Junior
3 - 0
Once Caldas
F
T
Bucaramanga
2 - 0
Alianza Petrolera
Sunday, 19 March 2017
F
T
Atletico Nacional
3 - 1
Independiente Medellin
F
T
CD Jaguares
2 - 1
Tigres FC
F
T
Deportivo Cali
2 - 1
America de Cali
F
T
Tolima
2 - 0
Atletico Huila
F
T
Sol de America
0 - 1
Libertad
F
T
Luqueno
2 - 0
Cerro Porteno
F
T
El Tanque Sisley
0 - 1
Nacional
F
T
Plaza Colonia
2 - 3
Sud America
F
T
Racing
1 - 0
Fenix
F
T
River Plate
0 - 1
Defensor Sporting
F
T
Atletico Venezuela
2 - 1
Deportivo Zulia
F
T
Estudiantes Merida
1 - 2
Caracas
F
T
Atletico Socopo
0 - 2
Monagas SC
F
T
Deportivo La Guaira
0 - 1
Carabobo FC
F
T
Portuguesa FC
0 - 0
Trujillanos FC
F
T
Deportivo Tachira
4 - 1
Deportivo Lara
F
T
Mineros De Guayana
3 - 3
Aragua FC
F
T
Puerto Rico FC
4 - 0
Scholars International FC
F
T
Cruz Azul
0 - 0
Tigres
F
T
Queretaro FC
3 - 0
Pachuca
F
T
Monterrey
2 - 0
Atlas
F
T
Leon
2 - 3
Toluca
F
T
Necaxa
2 - 2
Jaguares Chiapas
F
T
CD Guadalajara
2 - 0
Veracruz
F
T
Pumas
2 - 3
CF America
F
T
DC United
0 - 2
Columbus Crew
F
T
Orlando City
2 - 1
Philadelphia Union
F
T
FC Dallas
2 - 1
New England Rev.
F
T
Sporting Kansas City
2 - 1
San Jose Earthquakes
F
T
Colorado Rapids
2 - 2
Minnesota United
F
T
Real Salt Lake
1 - 2
LA Galaxy
F
T
Portland Timbers
4 - 2
Houston Dynamo
F
T
AD Municipal Liberia
2 - 0
Santos de Guapiles
F
T
Universidad de Costa Rica
2 - 2
Municipal Perez Zeledon
F
T
C.S. Cartagines
1 - 0
LD Alajuelense
F
T
Belen
1 - 2
Deportiva San Carlos
Saturday, 18 March 2017
F
T
CD Dragon
2 - 1
Isidro Metapan
Sunday, 19 March 2017
F
T
Santa Tecla FC
0 - 0
UES
F
T
CD Chalatenango
1 - 0
CD Sonsonate
F
T
CD Aguila
1 - 2
Municipal Limeno
F
T
CD FAS
1 - 0
Alianza FC
F
T
CSD Comunicaciones
2 - 0
Guastatoya
F
T
Club Xelaju
2 - 0
Coban Imperial
F
T
Deportivo Marquense
0 - 0
Deportivo Petapa
F
T
Carcha
0 - 1
CSD Municipal
F
T
CD Suchitepequez
2 - 1
Deportivo Malacateco
F
T
Real Espana
2 - 0
Juticalpa
F
T
CD Real Sociedad
2 - 1
CD Marathon
F
T
Platense FC
0 - 1
Honduras Progreso
F
T
CD Olimpia
3 - 1
Social Sol
F
T
Gamba Osaka
1 - 1
Urawa Red Diamonds
F
T
Fagiano Okayama FC
2 - 1
Kyoto Sanga FC
F
T
Avispa Fukuoka
2 - 1
Roasso Kumamoto
F
T
Montedio Yamagata
0 - 0
Kamatamare Sanuki
F
T
Renofa Yamaguchi
0 - 2
Tokyo Verdy
F
T
FC Gifu
1 - 2
Yokohama FC
F
T
Matsumoto Yamaga
3 - 1
JEF United Chiba
F
T
Thespakusatsu Gunma
0 - 1
Machida Zelvia
F
T
Ehime FC
0 - 1
Shonan Bellmare
F
T
Suwon Bluewings
1 - 1
Daegu FC
F
T
Ulsan Hyundai
0 - 1
Sangju Sangmu
F
T
FC Seoul
2 - 1
Gwangju FC
F
T
Jeju United
2 - 0
Jeonnam Dragons
F
T
Ansan Greeners
1 - 0
FC Anyang
F
T
Asan Mugunghwa
2 - 1
Bucheon FC 1995
F
T
Busan I'Park
1 - 1
Gyeongnam FC
F
T
Than Quang Ninh
2 - 0
Binh Duong
F
T
Dong Tam Long An
1 - 2
Da Nang
F
T
Ha Noi TT
2 - 1
FLC Thanh Hoa
F
T
AZAL PFC Baku
1 - 1
FK Qabala
F
T
Zira
0 - 0
Qarabag FK
F
T
Dinamo Batumi
0 - 1
Samtredia
F
T
Chikhura
3 - 1
FC Shukura Kobuleti
F
T
Torpedo Kutaisi
2 - 1
Kolkheti-1913 Poti
F
T
Adelaide United
2 - 1
Brisbane Roar FC
F
T
Western Sydney Wanderers FC
3 - 1
Wellington Phoenix
F
T
AS Port-Louis 2000
2 - 2
Al Hilal Omdurman
F
T
CAPS United FC
0 - 0
TP Mazembe Englebert
F
T
Kedus Giorgis
2 - 0
Leopards de Dolisie
F
T
Bidvest Wits
0 - 0
Al Ahly
F
T
AS Vita Club
2 - 0
Gambia Ports Authority
F
T
AS Tanda
1 - 2
Etoile du Sahel
F
T
Enugu Rangers
2 - 1
Zamalek
A
P
Barrack Young Controllers
142 - 0
Ferroviario Beira
F
T
Horoya
2 - 1
Esperance Sportive de Tunis
F
T
Mbabane Swallows
3 - 0
Azam FC
F
T
APEJES Academy
1 - 0
ASEC Mimosas
F
T
SuperSport United
4 - 0
Al Ahly Shendi
C
a
n
c
RSLAF
v
Club Africain
A
P
Hilal Obayed
531 - 0
Sanga Balende
F
T
Thika United
2 - 0
Tusker FC
P
o
s
t
Mathare United
v
Muhoroni Youth FC
F
T
Muhoroni Youth FC
1 - 0
Kariobangi Sharks
F
T
Sofapaka
0 - 1
SoNy Sugar
F
T
Nakumatt
0 - 3
AFC Leopards
F
T
JSK Chabab Kasba Tadla
3 - 2
KACM
F
T
KAC Kenitra
2 - 1
OCK Khouribga
F
T
FAR Rabat
2 - 2
MAT Tetouan
F
T
Hassania Agadir
1 - 1
Chabab Atlas Khenifra
F
T
Highlands Park
1 - 0
Maritzburg United
F
T
AS Gabes
1 - 0
CS Hammam-Lif
F
T
CA Bizertin
1 - 1
Avenir de La Marsa
F
T
US Tataouine
0 - 2
Stade Gabesien