Live Football : 18 March 2017

Live football scores


 

02:19 (GMT+2)

24 June 2017

F
T
Aldershot Town
2 - 0
Sutton United
F
T
Barrow
2 - 1
Dagenham & Redbridge
F
T
Boreham Wood
0 - 0
Guiseley
F
T
Braintree Town
2 - 0
Southport
F
T
Chester FC
0 - 1
Eastleigh
F
T
Dover
1 - 0
Bromley
F
T
Forest Green Rovers
3 - 0
Wrexham
F
T
Gateshead FC
2 - 1
Woking
F
T
North Ferriby United
1 - 4
Solihull Moors
F
T
AFC Fylde
2 - 2
Kidderminster Harriers
F
T
Alfreton Town
2 - 1
FC United of Manchester
F
T
Altrincham
0 - 0
Stalybridge
F
T
Curzon
2 - 1
Nuneaton Town
F
T
Darlington 1883
1 - 0
Brackley Town
F
T
Halifax Town
0 - 1
Gloucester City
F
T
Harrogate
2 - 1
Chorley
F
T
Salford City
1 - 1
Stockport
F
T
Tamworth
1 - 0
Gainsborough
F
T
Telford
1 - 3
Bradford PA
F
T
Worcester
0 - 2
Boston United
F
T
Dartford
5 - 3
Truro City
F
T
East Thurrock United
2 - 1
Oxford City
F
T
Eastbourne Borough
1 - 2
Bath City
F
T
Gosport Borough
4 - 0
St.Albans
F
T
Hemel Hempstead
3 - 2
Margate
F
T
Hungerford Town
2 - 1
Concord Rangers
F
T
Maidenhead United
3 - 0
Welling United
F
T
Poole Town FC
3 - 3
Hampton & Richmond
F
T
Whitehawk
1 - 0
Bishop's Stortford
F
T
Ebbsfleet United
2 - 1
Weston Super Mare
F
T
Wealdstone
1 - 1
Chelmsford
F
T
Torino
2 - 2
Inter
F
T
AC Milan
1 - 0
Genoa
F
T
Ascoli Picchio FC 1898
2 - 1
Cittadella
F
T
Avellino
1 - 1
Novara
F
T
Brescia
1 - 1
Spezia
F
T
Carpi
1 - 4
SPAL 2013
F
T
Frosinone
3 - 1
Vicenza
F
T
Pisa
1 - 1
Latina
F
T
Pro Vercelli
1 - 1
Hellas Verona
F
T
Trapani
4 - 0
Bari
F
T
Livorno
1 - 0
Viterbese
F
T
Olbia
1 - 1
Como
F
T
Piacenza
1 - 0
Carrarese
F
T
Racing Roma
1 - 1
Giana Erminio
F
T
Renate
1 - 0
Arezzo
F
T
Lucchese
1 - 0
Pro Piacenza
F
T
Lupa Roma
0 - 1
Prato
F
T
Pistoiese
3 - 1
Cremonese
F
T
Tuttocuoio
0 - 0
Pontedera
F
T
Robur Siena
2 - 0
Alessandria
F
T
Fondi
1 - 2
Casertana
F
T
Eibar
1 - 1
Espanyol
F
T
Athletic Bilbao
1 - 2
Real Madrid
F
T
Alaves
1 - 0
Real Sociedad
F
T
Real Betis
2 - 0
Osasuna
F
T
Cordoba
0 - 0
Numancia
F
T
Huesca
2 - 1
Mallorca
F
T
Lugo
2 - 1
Mirandes
F
T
UCAM Murcia
2 - 0
Getafe
F
T
Zaragoza
1 - 2
Sevilla Atletico
F
T
Zamudio SD
2 - 3
Real Sociedad B
F
T
Arenas Getxo
1 - 1
San Sebastian de los Reyes
F
T
Fuenlabrada
1 - 0
SD Leioa
F
T
Sestao
1 - 0
Navalcarnero
F
T
Barcelona B
4 - 0
Llagostera
F
T
Villarreal B
2 - 1
AE Prat
F
T
Lorca FC
0 - 0
Extremadura
F
T
Augsburg
1 - 1
Freiburg
F
T
FC Cologne
4 - 2
Hertha Berlin
F
T
Hoffenheim
1 - 0
Bayer Leverkusen
F
T
Werder Bremen
3 - 0
RasenBallsport Leipzig
F
T
Wolfsburg
1 - 0
Darmstadt
F
T
Eintracht Frankfurt
0 - 0
Hamburger SV
F
T
Greuther Fuerth
1 - 0
VfB Stuttgart
F
T
St. Pauli
0 - 0
Hannover 96
F
T
Aalen
2 - 0
FSV Frankfurt
F
T
Duisburg
3 - 2
RW Erfurt
F
T
Fortuna Koeln
2 - 0
Sonnenhof Großaspach
F
T
Mainz 05 II
0 - 3
Holstein Kiel
F
T
Osnabrueck
3 - 0
Chemnitzer FC
F
T
Paderborn
0 - 2
Jahn Regensburg
F
T
VfR Garching
1 - 1
Greuther Fuerth II
F
T
1860 Muenchen II
1 - 0
Augsburg II
F
T
Burghausen
3 - 3
SV Seligenporten
F
T
FC Memmingen
2 - 1
SpVgg Bayern Hof
F
T
Ingolstadt II
0 - 2
FC Schweinfurt
F
T
SpVgg Bayreuth
1 - 0
SV Schalding-Heining
F
T
Unterhaching
0 - 0
Nuernberg II
F
T
Hamburger SV II
4 - 1
FC Germania Egestorf-Langreder
F
T
Hannover 96 II
1 - 1
BSV Rehden
F
T
Meppen
2 - 2
Wolfsburg II
F
T
Carl Zeiss Jena
2 - 2
Hertha Berlin II
F
T
FC Viktoria 1889 Berlin
3 - 3
Lokomotive Leipzig
F
T
Eintracht Trier
2 - 2
Wormatia Worms
F
T
Noettingen
1 - 2
Saarbruecken
F
T
Stuttgarter Kickers
3 - 1
VfB Stuttgart II
F
T
Teutonia Watzenborn-Steinberg
1 - 1
Pirmasens
F
T
Borussia Moenchengladbach II
1 - 2
SV Roedinghausen
F
T
Fortuna Duesseldorf II
2 - 3
SC Verl
F
T
RW Essen
2 - 2
RW Ahlen
F
T
SC Wiedenbrueck
2 - 3
FC Koeln II
F
T
TSG Sprockhoevel
2 - 0
Sportfreunde Siegen
F
T
Concarneau
3 - 0
Boulogne
A
E
T
Oostende
243 - 3
Zulte-Waregem
F
T
Belenenses
1 - 2
Braga
F
T
Moreirense
1 - 1
Tondela
F
T
Sporting CP
2 - 0
Nacional
F
T
Pacos de Ferreira
0 - 0
Benfica
F
T
AFC Eskilstuna
3 - 2
Gefle
F
T
Mjoendalen
1 - 2
Lillestroem
C
a
n
c
Sirius
v
Brommapojkarna
C
a
n
c
Sirius
v
Brommapojkarna
F
T
Halmstads BK
3 - 1
Trelleborgs FF
F
T
Stroemsgodset
5 - 0
Sogndal
C
a
n
c
Helsingborg
v
Haecken
F
T
Djurgaarden
3 - 1
Tromsoe
F
T
IFK Gothenburg
1 - 1
Kalmar FF
F
T
Kristiansund BK
1 - 1
Levanger
F
T
Molde
1 - 1
Malmoe FF
F
T
Vaalerenga
4 - 0
Sandefjord
F
T
Viking
3 - 3
Sandnes
F
T
GIF Sundsvall
0 - 0
Joenkoepings Soedra
F
T
Frem
1 - 1
FC Sydvest 05
F
T
HIK
1 - 1
Jammerbugt FC
F
T
Odder IGF
1 - 0
Fredensborg BI
F
T
Svendborg
0 - 4
VSK Aarhus
F
T
Vejgaard
2 - 2
Naesby

Finland – Cup

F
T
Ilves
4 - 2
KPV
F
T
FF Jaro
0 - 1
Honka
F
T
SJK
3 - 2
FC Inter
F
T
Luzern
0 - 0
Sion
F
T
Basel
1 - 0
Grasshopper
F
T
Wil
1 - 3
Chiasso
F
T
FC Zuerich
2 - 2
Winterthur
F
T
Veria FC
4 - 0
AOK Kerkyra
F
T
AE Larissa
1 - 0
Panetolikos
F
T
Atromitos
0 - 1
AEK Athens
F
T
Apollon Smirnis
2 - 0
Anagennisi Karditsas
F
T
OFI Crete
0 - 1
Trikala
F
T
Kasimpasa
3 - 2
Osmanlispor FK
F
T
Kayserispor
3 - 4
Gaziantepspor
F
T
Adanaspor
2 - 1
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
F
T
Trabzonspor
2 - 0
Galatasaray
F
T
Umraniyespor
0 - 0
Bandirmaspor
F
T
Balikesirspor
3 - 3
Mersin
F
T
Boluspor
4 - 1
Giresunspor
F
T
Manisaspor
0 - 2
Yeni Malatyaspor
F
T
Limerick
1 - 1
Finn Harps
F
T
Derry City
4 - 0
Drogheda United
F
T
Dundalk
3 - 0
St. Patrick's Athletic
F
T
Sligo Rovers
3 - 2
Bray Wanderers
F
T
Cobh Ramblers
5 - 1
Athlone Town
F
T
Longford Town
0 - 2
Cabinteely
F
T
Airbus UK Broughton
4 - 2
Aberystwyth
F
T
Cardiff Met University
0 - 5
TNS
F
T
Carmarthen
1 - 3
Connah's Quay
F
T
Apollon Limassol
3 - 2
AEK Larnaca
F
T
Omonia Nicosia
2 - 0
Anorthosis
F
T
CS Fola Esch
2 - 2
FC Jeunesse Canach
F
T
FC Victoria Rosport
2 - 2
FC Progres Niedercorn
F
T
US Mondorf les Bains
0 - 3
Una Strassen
F
T
F91 Dudelange
4 - 0
Racing FC Union Luxembourg
F
T
FC Differdange 03
1 - 0
RM Hamm Benfica
F
T
US Rumelange
0 - 0
Union Titus Petange
F
T
Bytovia Bytow
2 - 2
Stal Mielec
F
T
MKS Kluczbork
2 - 2
Pogon Siedlce
F
T
Olimpia Grudziadz
1 - 0
GKS Tychy 71
F
T
Stomil Olsztyn
5 - 1
Znicz Pruszkow
F
T
Wigry Suwalki
0 - 1
Miedz Legnica
F
T
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
Chrobry Glogow
1 - 2
Wisla Pulawy
F
T
Blekitni Stargard
0 - 0
Radomiak Radom
F
T
Odra Opole
3 - 1
GKS Belchatow
F
T
Olimpia Zambrow
1 - 2
Siarka Tarnobrzeg
F
T
Polonia Warsaw
1 - 1
Warta Poznan
F
T
Rakow Czestochowa
5 - 1
KS Legionovia Legionowo
F
T
Stal Stalowa Wola
1 - 1
Olimpia Elblag
F
T
Rozwoj Katowice
0 - 1
Puszcza Niepolomice
F
T
RNK Split
0 - 0
Inter Zapresic
F
T
Osijek
2 - 0
Cibalia
F
T
FC Viitorul Constanta
3 - 1
FC FCSB
F
T
Tirgu Mures
2 - 1
Concordia Chiajna

Belarus – Cup

F
T
Shakhter Soligorsk
2 - 1
Gomelzheldortrans
F
T
Dinamo Brest
0 - 0
Dinamo Minsk
F
T
SK Babite
0 - 0
RFS
F
T
Riga FC
0 - 0
Ventspils
F
T
FS Metta/LU
2 - 4
FK Spartaks
F
T
FK Utenis Utena
1 - 1
Lietava Jonava
F
T
FCI Tallinn
5 - 0
Tulevik Viljandi
F
T
Nomme JK Kalju
2 - 1
JK Sillamae Kalev
C
a
n
c
Flora Tallinn
v
Paernu Linnameeskond
F
T
Flora Tallinn
2 - 0
Parnu JK Vaprus
F
T
Levadia Tallinn
7 - 0
Paide Linnameeskond
F
T
FK Bregalnica Stip
1 - 3
KF Shkendija
F
T
Makedonija GjP
0 - 5
FK Vardar Skopje
F
T
Pobeda
1 - 1
Shkupi
F
T
Rabotnicki
2 - 0
FK Sileks
F
T
Renova
2 - 1
Pelister
F
T
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Bnei Sakhnin
F
T
Maccabi Petach Tikva
0 - 1
Beitar Jerusalem
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
2 - 3
Hapoel Tel Aviv
F
T
Hapoel Haifa
1 - 4
Hapoel Ashkelon
F
T
Quilmes
0 - 1
Rosario Central
F
T
Union
0 - 2
Colon
F
T
Newells Old Boys
3 - 0
Velez Sarsfield
F
T
Tigre
0 - 1
Gimnasia LP
F
T
Independiente
0 - 0
San Martin San Juan
F
T
Independiente Rivadavia
0 - 4
Brown de Adrogue
F
T
Deportivo Moron
2 - 0
Club Atletico Estudiantes
F
T
CA Talleres Remedios de Escalada
0 - 1
Atlanta
F
T
Barracas Central
3 - 2
San Telmo
F
T
Excursionistas
1 - 1
Tristan Suarez
F
T
Deportivo Espanol
1 - 1
Deportivo Riestra
F
T
Villa Mitre
0 - 0
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
F
T
Deportivo Maipu
1 - 0
Deportivo Roca
F
T
Club Rivadavia
2 - 0
Ferro Carril Oeste General Pico
F
T
Independiente de Neuquen
2 - 2
General Belgrano
F
T
Desamparados
1 - 3
Concepcion FC
F
T
Deportivo San Jorge Tucuman
4 - 0
Gutierrez SC
F
T
Juventud Unida Universitario
2 - 2
San Lorenzo de Alem
F
T
CD Libertad
1 - 2
Sportivo Belgrano
A
A
W
Defensores de Pronunciamiento
0 - 2
Sol de America Formosa
Friday, 17 March 2017
F
T
Red Bull Brasil
2 - 1
Sao Bernardo
Saturday, 18 March 2017
F
T
Linense
0 - 0
Botafogo SP
F
T
Mirassol
2 - 3
Santo Andre
F
T
Sao Paulo
1 - 1
Ituano FC
F
T
Audax Sao Paulo
0 - 1
Sao Bento
F
T
Ponte Preta
1 - 2
Novorizontino
F
T
Oriente Petrolero
3 - 1
Guabira
Friday, 17 March 2017
F
T
San Luis
2 - 2
Palestino
Saturday, 18 March 2017
F
T
Everton CD
2 - 0
Universidad de Concepcion
F
T
Antofagasta
1 - 1
Santiago Wanderers
F
T
Colo Colo
0 - 0
Huachipato
F
T
Deportivo Pasto
2 - 2
Cortulua
F
T
Atletico Junior
3 - 0
Once Caldas
F
T
Bucaramanga
2 - 0
Alianza Petrolera
F
T
Universidad Catolica
1 - 3
Independiente del Valle
F
T
Clan Juvenil
3 - 4
El Nacional
F
T
General Diaz
1 - 1
Nacional
F
T
Olimpia
1 - 1
Rubio Nu
F
T
Academia Cantolao
1 - 1
FBC Melgar
F
T
Danubio
1 - 0
Juventud de las Piedras
F
T
Liverpool FC
0 - 4
Montevideo Wanderers
F
T
Cerro
2 - 0
Boston River
F
T
Deportivo Anzoategui
0 - 1
Metropolitanos FC
F
T
Portmore United
6 - 1
S.V. Transvaal
F
T
New York City FC
1 - 1
Montreal Impact
F
T
Vancouver Whitecaps
0 - 2
Toronto FC
F
T
Atlanta United
4 - 0
Chicago Fire
F
T
Pasaquina
3 - 0
Firpo
F
T
CD Dragon
2 - 1
Isidro Metapan
F
T
Antigua Guatemala
2 - 3
Deportivo Mictlan
F
T
Shimizu S-Pulse
2 - 3
Kashima Antlers
F
T
Yokohama F.Marinos
1 - 1
Albirex Niigata
F
T
Consadole Sapporo
2 - 1
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Ventforet Kofu
1 - 0
Omiya Ardija
F
T
Cerezo Osaka
1 - 0
Sagan Tosu
F
T
Kashiwa Reysol
0 - 1
Vegalta Sendai
F
T
Vissel Kobe
1 - 0
Jubilo Iwata
F
T
FC Tokyo
3 - 0
Kawasaki Frontale
F
T
Nagoya Grampus Eight
2 - 1
Mito Hollyhock
F
T
Oita Trinita
0 - 1
Tokushima Vortis
F
T
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Zweigen Kanazawa
F
T
Gangwon FC
2 - 2
Pohang Steelers
F
T
Incheon United
0 - 0
Jeonbuk FC
F
T
Daejeon Citizen
2 - 1
Seoul E-Land FC
F
T
Seongnam FC
0 - 1
Suwon City
F
T
Song Lam Nghe An
2 - 0
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Khanh Hoa Nha Trang
0 - 0
Saigon FC
F
T
CLB TP Ho Chi Minh
0 - 1
Hai Phong
F
T
FC Kapaz
1 - 0
Sumqayit
F
T
FK Neftchi
2 - 1
Inter Baku
F
T
Dinamo Tbilisi
1 - 2
Dila Gori
F
T
Saburtalo
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Okzhetpes Kokshetau
1 - 0
Tobol Kostanay
F
T
Aktobe
0 - 1
Ordabasy Shymkent
F
T
Atyrau
0 - 1
Irtysh Pavlodar
F
T
Shakhter Karagandy
0 - 1
Kaisar Kyzylorda
F
T
Melbourne City FC
4 - 0
Newcastle Jets
F
T
Lae City Dwellers
3 - 5
Western United FC
F
T
Auckland City FC
11 - 0
Malampa Revivors FC
F
T
Rewa
2 - 1
Erakor Golden Star
F
T
Tefana
2 - 2
Marist
F
T
CNaPS Sport
1 - 1
Cotonsport
F
T
Kampala CCA
1 - 2
Mamelodi Sundowns
F
T
Zanaco FC
0 - 0
Young Africans
F
T
Mounana
1 - 0
Wydad de Casablanca
F
T
RC Kadiogo
1 - 0
USM Alger
F
T
Al Merrikh
4 - 0
Rivers United FC
F
T
FUS Rabat
3 - 1
Al Ahli Tripoli
F
T
Ngezi Platinum
0 - 0
Recreativo do Libolo
F
T
Ulinzi Stars
3 - 0
Smouha SC
F
T
Le Messager Ngozi
2 - 2
ZESCO United
F
T
Rayon Sports
3 - 0
Onze Createurs
F
T
Young Sport Academy
1 - 1
CS Sfaxien
F
T
Sporting Club de Gagnoa
1 - 0
Maghreb Fez
F
T
Al Masry Club
3 - 0
Djoliba
F
T
Ittihad Tanger
3 - 0
Kaloum Star
F
T
JS Kabylie
1 - 0
Etoile du Congo
F
T
Platinum Stars
0 - 0
Vipers SC
F
T
CR Belouizdad
1 - 0
RC Relizane
F
T
CS Constantine
1 - 1
Olympique de Medea
F
T
DRB Tadjenanet
0 - 0
USM Bel Abbes
F
T
El Nasr Tadeen
1 - 5
Ismaily SC
F
T
El Entag El Harby
1 - 5
Wadi Degla FC
F
T
Posta Rangers
0 - 0
Bandari
F
T
Chemelil Sugar
1 - 1
Kakamega Homeboyz
F
T
Gor Mahia
1 - 0
Zoo FC
F
T
Nzoia Sugar FC
0 - 0
Mathare United
F
T
Chabab Rif Al Hoceima
1 - 1
RSB Berkane
F
T
Bloemfontein Celtic
0 - 0
Cape Town City FC
F
T
Baroka FC
2 - 2
Kaizer Chiefs
F
T
JS Kairouanaise
1 - 0
Zarzis