LiveFootball Basketball : Adriatic

ABA League live scores, league table, basketball fixtures


 

01:54 (GMT+2)

5 August 2015

League Table

Adriatic – ABA League

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Buducnost00000000
1Cedevita00000000
1Cibona00000000
1Crvena Zvezda Beograd00000000
1Igokea00000000
1KK Tajfun Sentjur00000000
1Krka00000000
1Mega Leks00000000
1Metalac00000000
1MZT Skopje Aerodrom00000000
1Partizan00000000
1Union Olimpija00000000
1Zadar00000000

Fixtures

Adriatic – ABA League

Thursday, 1 October 2015
18:00
Buducnost
Krka
18:00
Cedevita
Igokea
18:00
Crvena Zvezda Beograd
Mega Leks
18:00
Metalac
Partizan
18:00
Union Olimpija
MZT Skopje Aerodrom
18:00
Zadar
Cibona
Saturday, 3 October 2015
18:00
Cibona
KK Tajfun Sentjur
18:00
Crvena Zvezda Beograd
Buducnost
P
o
s
t
Igokea
Union Olimpija
18:00
Krka
Zadar
18:00
MZT Skopje Aerodrom
Metalac
18:00
Mega Leks
Partizan
Tuesday, 6 October 2015
18:00
Buducnost
Mega Leks
18:00
Cedevita
Cibona
18:00
KK Tajfun Sentjur
Krka
18:00
Metalac
Igokea
18:00
Partizan
MZT Skopje Aerodrom
18:00
Zadar
Crvena Zvezda Beograd
Thursday, 8 October 2015
18:00
Buducnost
Zadar
18:00
Cibona
Union Olimpija
18:00
Crvena Zvezda Beograd
KK Tajfun Sentjur
18:00
Igokea
Partizan
18:00
Krka
Cedevita
18:00
Mega Leks
MZT Skopje Aerodrom
Saturday, 10 October 2015
18:00
Cedevita
Crvena Zvezda Beograd
18:00
KK Tajfun Sentjur
Buducnost
18:00
MZT Skopje Aerodrom
Igokea
18:00
Metalac
Cibona
18:00
Union Olimpija
Krka
18:00
Zadar
Mega Leks
Saturday, 17 October 2015
18:00
Buducnost
Cedevita
18:00
Cibona
Partizan
18:00
Crvena Zvezda Beograd
Union Olimpija
18:00
Krka
Metalac
18:00
Mega Leks
Igokea
18:00
Zadar
KK Tajfun Sentjur
Saturday, 24 October 2015
18:00
Cedevita
Zadar
18:00
KK Tajfun Sentjur
Mega Leks
18:00
MZT Skopje Aerodrom
Cibona
18:00
Metalac
Crvena Zvezda Beograd
18:00
Partizan
Krka
18:00
Union Olimpija
Buducnost
Saturday, 31 October 2015
17:00
Buducnost
Metalac
17:00
Cibona
Igokea
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Partizan
17:00
KK Tajfun Sentjur
Cedevita
17:00
Krka
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Zadar
Union Olimpija
Saturday, 7 November 2015
17:00
Cedevita
Mega Leks
17:00
Igokea
Krka
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Crvena Zvezda Beograd
17:00
Metalac
Zadar
17:00
Partizan
Buducnost
17:00
Union Olimpija
KK Tajfun Sentjur
Saturday, 14 November 2015
17:00
Buducnost
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Cedevita
Union Olimpija
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Igokea
17:00
KK Tajfun Sentjur
Metalac
17:00
Mega Leks
Cibona
17:00
Zadar
Partizan
Saturday, 21 November 2015
17:00
Cibona
Krka
17:00
Igokea
Buducnost
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Zadar
17:00
Metalac
Cedevita
17:00
Partizan
KK Tajfun Sentjur
17:00
Union Olimpija
Mega Leks
Saturday, 28 November 2015
17:00
Cedevita
Partizan
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Cibona
17:00
KK Tajfun Sentjur
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Mega Leks
Krka
17:00
Union Olimpija
Metalac
17:00
Zadar
Igokea
Saturday, 5 December 2015
17:00
Cibona
Buducnost
17:00
Igokea
KK Tajfun Sentjur
17:00
Krka
Crvena Zvezda Beograd
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Cedevita
17:00
Metalac
Mega Leks
17:00
Partizan
Union Olimpija
Saturday, 12 December 2015
17:00
Cibona
Zadar
17:00
Igokea
Cedevita
17:00
Krka
Buducnost
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Union Olimpija
17:00
Mega Leks
Crvena Zvezda Beograd
17:00
Partizan
Metalac
Saturday, 19 December 2015
17:00
Buducnost
Crvena Zvezda Beograd
17:00
KK Tajfun Sentjur
Cibona
17:00
Metalac
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Partizan
Mega Leks
17:00
Union Olimpija
Igokea
17:00
Zadar
Krka
Tuesday, 22 December 2015
17:00
Cibona
Cedevita
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Zadar
17:00
Igokea
Metalac
17:00
Krka
KK Tajfun Sentjur
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Partizan
17:00
Mega Leks
Buducnost
Saturday, 26 December 2015
17:00
Cedevita
Krka
17:00
KK Tajfun Sentjur
Crvena Zvezda Beograd
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Mega Leks
17:00
Partizan
Igokea
17:00
Union Olimpija
Cibona
17:00
Zadar
Buducnost
Saturday, 2 January 2016
17:00
Buducnost
KK Tajfun Sentjur
17:00
Cibona
Metalac
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Cedevita
17:00
Igokea
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Krka
Union Olimpija
17:00
Mega Leks
Zadar
Saturday, 9 January 2016
17:00
Cedevita
Buducnost
17:00
Igokea
Mega Leks
17:00
KK Tajfun Sentjur
Zadar
17:00
Metalac
Krka
17:00
Partizan
Cibona
17:00
Union Olimpija
Crvena Zvezda Beograd
Saturday, 16 January 2016
17:00
Buducnost
Union Olimpija
17:00
Cibona
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Metalac
17:00
Krka
Partizan
17:00
Mega Leks
KK Tajfun Sentjur
17:00
Zadar
Cedevita
Saturday, 23 January 2016
17:00
Cedevita
KK Tajfun Sentjur
17:00
Igokea
Cibona
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Krka
17:00
Metalac
Buducnost
17:00
Partizan
Crvena Zvezda Beograd
17:00
Union Olimpija
Zadar
Saturday, 30 January 2016
17:00
Buducnost
Partizan
17:00
Crvena Zvezda Beograd
MZT Skopje Aerodrom
17:00
KK Tajfun Sentjur
Union Olimpija
17:00
Krka
Igokea
17:00
Mega Leks
Cedevita
17:00
Zadar
Metalac
Saturday, 6 February 2016
17:00
Cibona
Mega Leks
17:00
Igokea
Crvena Zvezda Beograd
17:00
MZT Skopje Aerodrom
Buducnost
17:00
Metalac
KK Tajfun Sentjur
17:00
Partizan
Zadar
17:00
Union Olimpija
Cedevita
Saturday, 13 February 2016
17:00
Buducnost
Igokea
17:00
Cedevita
Metalac
17:00
KK Tajfun Sentjur
Partizan
17:00
Krka
Cibona
17:00
Mega Leks
Union Olimpija
17:00
Zadar
MZT Skopje Aerodrom
Saturday, 27 February 2016
17:00
Cibona
Crvena Zvezda Beograd
17:00
Igokea
Zadar
17:00
Krka
Mega Leks
17:00
MZT Skopje Aerodrom
KK Tajfun Sentjur
17:00
Metalac
Union Olimpija
17:00
Partizan
Cedevita
Saturday, 5 March 2016
17:00
Buducnost
Cibona
17:00
Cedevita
MZT Skopje Aerodrom
17:00
Crvena Zvezda Beograd
Krka
17:00
KK Tajfun Sentjur
Igokea
17:00
Mega Leks
Metalac
17:00
Union Olimpija
Partizan